Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

28 setek! Właśnie tyle razy pojawił się maksymalny wynik na świadectwach tegorocznych maturzystów I LO! (16 razy z języka angielskiego na poziomie podstawowym, 8 razy z matematyki na poziomie podstawowym, 3 razy z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i 1 raz z języka polskiego na poziomie rozszerzonym).

Tomek Kaliński uzyskał taki wynik aż z 3 przedmiotów, Marek Brandt i Kasia Walczak z dwóch przedmiotów. Gratulujemy!

Ogólne wyniki naszych absolwentów są zdecydowanie wyższe niż średnie ogólnopolskie w liceach ogólnokształcących. Tegoroczni maturzyści I LO otrzymali odpowiednio wyższe wyniki z przedmiotów na poziomie podstawowym (język polski +6%, język angielski +5%, język niemiecki +13% i matematyka +8%). Jednak nie tylko wyniki matury na poziomie podstawowym cieszą. Wysoki poziom zaprezentowali uczniowie zdający fizykę, uzyskując wynik o 8%  wyższy od średniej w Polsce, geografię (+6%), matematykę (+6%) czy biologię (+3%). Wyniki maturalne pozwalają absolwentom naszego Liceum kontynuować naukę na wymarzonych kierunkach studiów: na wydziale lekarskim, na prawie i obleganych kierunkach politechnicznych czy na uczelniach zagranicznych.

Zdawalność tegorocznej matury w I LO w Kościerzynie to 97% (przypomnijmy, że zdawalność w Polsce to 74%, w powiecie kościerskim 71%). Absolwenci, którzy nie zdali matury w terminie czerwcowym, mają jednak możliwość jej poprawy (nie zdali 1 egzaminu). Mamy ogromną nadzieję, że wrześniowe poprawki pozwolą na poprawienie wyników i ostatecznie na 100% zdawalność. Serdecznie tego życzymy wszystkim zdającym. Powodzenia!

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie