Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

W związku z organizacją zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r. poz. 493 ze zm.), Powiat Kościerski prowadzi nabór nauczycieli i uczniów, którzy nie posiadają sprzętu komputerowego do zdalnej nauki.

Bezpłatne użyczenie dotyczy następujących szkół:
a)    I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
b)    Powiatowy Zespół Szkół Nr 1 w Kościerzynie (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
c)    Powiatowy Zespół Szkół Nr 3 w Kościerzynie (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
d)    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kościerzynie (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Zgłoszenia, zgodnie z Załącznikiem 1 lub 2 Regulaminu użyczenia laptopów dla nauczycieli i uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kościerski, przyjmowane są do dnia 5 maja 2020 w szkołach macierzystych.
Wniosek można złożyć w następujących formach: osobiście, pocztą tradycyjną na adres szkoły lub pocztą elektroniczną skanując wypełniony i wysyłając na adres e-mail szkoły.
W związku z ograniczoną liczbą 30 laptopów z projektu „Zdalna szkoła w Sercu Kaszub” decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Więcej informacji o sposobie użyczenia znajduje się w „Regulaminie użyczenia laptopów dla nauczycieli i uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kościerski” wprowadzonym Uchwałą Nr 50/76/2020 Zarządu Powiatu Kościerskiego z dnia 28 kwietnia 2020r.
Bezpłatne użyczenie laptopów jest realizowane w ramach projektu pn. „Zdalna szkoła w Sercu Kaszub”, wdrażanym w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.

Załączniki:

Uchwała nr 50/76/2020 Zarządu Powiatu Kościerskiego z dnia 28 kwietnia 2020 r.

Wniosek o użyczenie laptopa dla ucznia/uczennicy

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie