I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Ojczysty - dodaj do ulubionych

Procedury maturalne od 2015 r.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

Zapraszamy do udziału w V Olimpiadzie Wiedzy o Mediach. Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Warszawski. Organizatorem etapu pomorskiego jest Uniwersytet Gdański. Nagrodami są m.in.: 48 indeksów na wyższe uczelnie w kraju oraz nagrody rzeczowe, m.in. smartbooki, zegarki ICE-Watch, aparaty fotograficzne Polaroid Snap. Olimpiada ma charakter trzyetapowy. Etap szkolny polega na napisaniu pracy na jeden z podanych tematów: 1. Autotematyzm mediów - odmiany i przyczyny,  2. Dziennikarz - zawód czy powołanie?, 3. Różne oblicza medialnej rozrywki, 4. Media i ich użytkownicy za 20 lat, 5. Problemy kobiet w różnych krajach świata, widziane oczami polskich reporterek i reporterów (na wybranych przykładach). Zgłoszenia do Olimpiady - do 12 października. Nadsyłanie prac - do 9 listopada. Ogłoszenie wyników I etapu - 23 listopada. Pozostałe informacje: tutaj. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli polonistów.

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie