I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Ojczysty - dodaj do ulubionych

Procedury maturalne od 2015 r.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

26 września br. klasa IIa wzięła udział w akcji "Pomorze na Morze" zorganizowanej przez Pomorski Związek Żeglarski wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Wczesnym rankiem grupa wraz z opiekunami, panią Weroniką Navus-Wysocką oraz panem Maciejem Szulcem, wyruszyła w dwugodzinny rejs po Zatoce Gdańskiej na „Zawiszy Czarnym”. Wyprawa okazała się nie tylko okazją do podziwiania jesiennego Bałtyku, ale także przyspieszonym „kursem” żeglarstwa, możliwością przyjrzenia się pracy załogi na żaglowcu, a także spróbowania własnych sił przy sznurach i żaglach. Po zakończonym rejsie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty. Następnym punktem wycieczki było Muzeum Marynarki Wojennej, gdzie przewodnik ciekawie przedstawił historię polskiej floty wojennej, oprowadzając po ekspozycji obiektu. Z bagażem nowych doświadczeń oraz niezapomnianych przeżyć wróciliśmy do swoich domów.

 

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie