Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

Dnia 31 października 2018 roku klasa IId wraz z wychowawczynią, panią Lucyną Kowalke, oraz panią Ulą Kalińską udała się na całodniową wycieczkę do Gdyni. Głównym celem tej wyprawy było Centrum Nauki "Experyment". Godziny spędzone w tym ośrodku były z pewnością dobrze spożytkowane. Ciekawe połączenie zabawy i nauki pozwoliło uczniom spędzić ciekawie czas. Poznaliśmy tajniki wody (a jest ich naprawdę sporo), poczuliśmy, jak to jest przeżyć trzęsienie ziemi, siedzieć na plastrze miodu, położyć koleżankę lub kolegę na łóżku z kolcami... (kuszące...). Nadszedł jednak moment, kiedy trzeba było opuścić to miejsce i zadecydować, co dalej. Braliśmy pod uwagę pójście nad morze lub do centrum handlowego Riviera. Riviera wygrała. W sumie to nie ma co się dziwić. Jest tam McDonald! Jeść chyba każdy lubi, więc morze nie miało nawet szans. Chyba, że komuś glony wystarczą... Czas ten również upłynął szybko, wesoło i nadeszła godzina, kiedy trzeba było wracać do domu. Podróż odbyła się wyłącznie transportem kolejowym oraz piechotą. Zmęczona, ale zadowolona grupa rozeszła się z nową wiedzą i wspaniałymi wspomnieniami. 

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie