Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

25 września 2018 r. klasa IIe miała przyjemność wybrać się do Gdyni, odwiedzając przy tym Centrum Nauki "Experyment". Ta znana instytucja edukacyjna popularyzująca naukę pokazała nam, jak łączyć naukę z zabawą, wykorzystując interaktywne instalacje i pokazy. Po wizycie w Centrum udaliśmy się do kina Helios na polski dramat historyczny "Kamerdyner". Do domu wróciliśmy najedzeni i pełni wrażeń. Natomiast 7 listopada nasza klasa uczestniczyła w zajęciach na Wydziale Biologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Tematem było "Stosowanie technologii wspomaganego rozrodu człowieka w perspektywie bioetycznej". Pierwsza część zajęć stanowiła zapoznanie się z tematem przy pomocy prezentacji, następnie przeprowadzona została otwarta dyskusja, w której uczniowie mogli przedstawić własne zdanie dotyczące tego zagadnienia. 

 

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie