Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

13 listopada 2015 r. na sali sportowej "Sokolnia" w Kościerzynie odbyły się kolejne rozgrywki powiatowych zawodów w piłce ręcznej chłopaków, tym razem organizowane przez I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie. Młodzi mężczyźni z powiatu kościerskiego zaprezentowali swoje umiejętności w szczypiorniaku rozgrywanym między szkołami ponadgimnazjalnymi. Rozegrano 6 meczów po 30 minut , tak, aby każdy zespół zagrał z każdym. Spektakularne akcje, niesamowite bramki, kontuzje oraz wiele emocji towarzyszyły nie tylko zawodnikom, ale także kibicom, którzy czasem dość niepewnie, ale zapewne z głębi serca wspierali swoich szkolnych kolegów. Na etapie wojewódzkim reprezentować nas będą chłopcy z I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie, którzy zwyciężyli ze wszystkimi przeciwnikami znaczną przewagą punktów.

Najlepszym zawodnikiem zawodów okazał się Mikołaj Miszczak (I LO), królem strzelców - Michał Sałata (PZS nr 1), a najlepszym bramkarzem - Maksymilian Szczepankiewicz (PZS nr 1). Oklaski natomiast należą się każdemu zawodnikowi z osobna, ponieważ zacięcie i walka na boisku były widoczne u wszystkich. Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za wygraną w dalszym etapie, a pozostałym drużynom życzymy powodzenia na następnych zawodach. (Autorka: A.S.)

 

© 2021 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie