Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Tczewie zorganizowało konkurs na referat z zakresu astronomii i astronautyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego. Miło jest nam poinformować, że praca ucznia klasy Ic, Amadeusza Słobodzińskiego: „Tunele czasoprzestrzenne – podróże w czasie i przestrzeni”, znalazła uznanie wśród nadesłanych prac i została wybrana do ósemki najlepszych referatów z całego województwa. 4 marca w piątek Amadeusz miał okazję referować swoją pracę na XLII Wojewódzkim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym dla laureatów konkursu przed komisją składająca się z wykładowców Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W czasie Seminarium młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego prezentowała swoje prace tematycznie związane z astronomią oraz przedstawiała wyniki własnych obserwacji.

 

 

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie