Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

W dniu 14 grudnia 2015 r. uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Wybickiego w Kościerzynie reprezentowały szkołę w finale VI Wojewódzkiego Konkursu Historycznego "Grudzień '70". Zawody odbywały się w gmachu Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Tematyka konkursu dotyczyła jednego z najdonioślejszych wydarzeń w powojennej historii Polski, tj. genezy i przebiegu masakry robotników na Wybrzeżu w 1970 r. Nasze dziewczyny zdominowały konkurencję, zajmując miejsca w ścisłej czołówce. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężczynią konkursu została Alicja Leszczyńska (Ib), zaś 6. miejsce zajęła Zuzanna Hołdys (IIIc), uzyskując jednocześnie tytuł finalistki. Serdecznie gratulujemy sukcesu!


© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie