I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Ojczysty - dodaj do ulubionych

Procedury maturalne od 2015 r.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

Konkurs adresowany jest do uczniów w wieku 18-19 lat, uczących się w szkole ponadgimnazjalnej w miejscowości do 25 tys. mieszkańców. Ma on za zadanie angażować uczniów, budzić ich zainteresowanie, poszerzyć wiedzę oraz dawać możliwość samodzielnego myślenia i działania w obszarze praw człowieka we współczesnym świecie. Zadaniem konkursowym jest zrealizowanie przez 3-osobowy zespół uczniów projektu – dowolną techniką, w dowolny sposób, wykorzystując wybrane przez siebie narzędzia – na temat: Wyzwania współczesnego świata w zakresie praw człowieka – jaki my mamy wpływ na stan przestrzegania praw człowieka na świecie?


Uczniowie, którzy zdaniem Komisji konkursowej, przygotują i zrealizują najciekawsze projekty, zostaną zaproszeni w listopadzie 2015 r. do Warszawy na 3-dniowe warsztaty nt. wyzwań współczesnego świata w obszarze praw człowieka i wielokulturowości (organizator zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie oraz zwraca koszty dojazdu). Każda z osób nagrodzonych otrzyma dodatkowo dyplom oraz nagrodę książkową. Biblioteki szkolne szkół, do których uczęszczają zwycięskie zespoły, poszerzą swój katalog książek o tematyce praw człowieka na świecie lub zagadnienia dotyczące wielokulturowości. Najciekawsze inicjatywy zostaną opisane na stronach HFPC. Wszelkie informacje dostępne są na stronie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka: www.hfhr.pl oraz w Regulaminie. Informacji udziela także Agnieszka Krawczak-Chmielecka: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel.: (22) 556 44 49 (w godz. 10-13).
Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

 

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie