I Liceum zaprasza po raz pierwszy

I Liceum zaprasza po raz drugi

Nakręć spot, powiedz wszystkim, że "Dopalacze kradną życie" i wygraj dla swojej szkoły atrakcyjne nagrody! Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Przytomni”, który ogłosiło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Celem akcji jest zwiększenie świadomości młodych osób w zakresie niebezpieczeństw związanych z zażywaniem dopalaczy. Konkurs, przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, jest częścią rozpoczętej w lipcu kampanii społecznej „Dopalacze Kradną Życie”.

W konkursie na najlepszy materiał filmowy promujący zdrowy i wolny od używek (przede wszystkim od dopalaczy) tryb życia mogą wziąć udział grupy składające się z dowolnej liczby uczniów oraz co najmniej jednego dorosłego opiekuna. Nagrania, których motywem przewodnim ma być propagowanie stylu życia wolnego od dopalaczy, nie mogą przekraczać 40 sekund. Zwycięzców wyłoni jury konkursowe składające się z ekspertów z Ministerstw Spraw Wewnętrznych, Edukacji Narodowej i Zdrowia. W jury zasiądą także policjanci oraz przedstawiciele mediów i organizacji pozarządowej. Trzy najlepsze prace zostaną uhonorowane, a placówki oświatowe, z których spoty pochodzą, otrzymają nagrody pieniężne.

Dodatkowo filmy, które decyzją jury zajmą od 4. do 9. miejsca, wezmą udział w konkursie internautów. Prace zostaną umieszczone na profilu akcji „Dopalacze Kradną Życie” na Facebooku, a ta, która zbierze najwięcej polubień, otrzyma specjalną nagrodę internautów.

Termin składania prac upływa 30 września 2015 roku.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie. Dodatkowe wiadomości o konkursie można uzyskać także w Departamencie Komunikacji Społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pod numerami telefonów (22) 60 149 42  i (22) 60 149 45 lub adresami e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.