Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

25 października chór szkolny ruszył na podbój Wrocławia. Celem tego wyjazdu był udział w finale programu "Śpiewająca Polska". 250 chórzystów z całej Polski zaśpiewało pod batutą pani Agnieszki Franków-Żelazny podczas koncertu finałowego. Zanim wystąpiliśmy na scenie, przygotowywaliśmy się podczas wielogodzinnych prób, dopracowując najdrobniejsze szczegóły. Nasze zdolne chórzystki pomimo stresu pokazały się z najlepszej strony. Z pomocą naszego dyrygenta - pana Tomasza Chyły i pani Ewy Stoltmann przygotowania do koncertu szły pełną parą. Mimo zmęczenia wszystkie z nas miały dobre nastroje, dzięki czemu ciężka praca stawała się przyjemnością. Wyjazd był niepowtarzalną okazją do zintegrowania się, nauki pracy w tak licznej grupie oraz poznania niezwykłego miasta, jakim jest właśnie Wrocław. 

 Dziękujemy bardzo naszemu dyrygentowi, dzięki któremu miałyśmy możliwość wystąpienia w Narodowym Forum Muzyki. Był to dla nas wielki zaszczyt i niezwykłe doświadczenie. Mamy nadzieję, że taka okazja jeszcze się powtórzy i znowu będziemy mogły podzielić się z innymi naszą pasją, jaką jest muzyka. (Tekst: Kaudia Cichosz)

.

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie