Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

Dnia 3 listopada 2016 r. uczniowie klasy I c, pod opieką wychowawcy – p. Marcina Grulkowskiego oraz p. Weroniki Navus-Wysockiej, wyjechali na wycieczkę do Torunia – miasta pierników i Kopernika. Licealiści uczestniczyli w lekcji muzealnej w Centrum Sztuki Współczesnej, gdzie podziwiali wystawę pt. „Kości wszystkich ludzi”, poświęconą twórczości Jacka Kryszkowskiego. Zostali również oprowadzeni po Starym Mieście. Poznali historię Torunia i zwiedzili najważniejsze miejsca tego miasta (kościół franciszkanów, Krzywą Wieżę, ruiny zamku krzyżackiego, Muzeum Okręgowe w Ratuszu Staromiejskim). Mieli też okazję zaopatrzyć się w pamiątki oraz najpyszniejsze ciastka regionu - toruńskie pierniki. Wycieczka była bardzo udana, a uczestnicy – usatysfakcjonowani. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie zadowoleni powrócili do swoich domów, snując plany na kolejne wyjazdy.  (zdjęcia Julii Tusk),  (Tekst: Katarzyna Eron)

 

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie