I Liceum zaprasza po raz pierwszy

I Liceum zaprasza po raz drugi

Dnia 30 września 2015 r. w pięknych okolicznościach przyrody w Będominie - z udziałem dyrekcji, wychowawców, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości - odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych naszego liceum. W miejscu tak bliskim patronowi I LO, a tym samym całej społeczności szkolnej, dumnie zabrzmiały: Hymn Polski, wyśpiewany przez 170 gardeł pierwszoklasistów, oraz słowa ślubowania na sztandar szkoły. Podczas uroczystości nastąpiło również przekazanie sztandaru przez dotychczasowy poczet w składzie: Beata Knut, Weronika Kuźma i Ryszard Szyc z klasy IIId nowemu pocztowi. Od tego dnia zaszczytną funkcję chorążego sztandaru sprawuje Paweł Dorawa w towarzystwie Klaudii Gruchały i Julii Neubauer z klasy Ic.

Pani Dyrektor Edyta Bławat, goście oraz przewodniczący samorządu szkolnego przekazali najmłodszym uczniom naszej szkoły moc życzeń na cały okres ich edukacji w liceum. Dopełnieniem uroczystości było zwiedzanie Muzeum Hymnu Narodowego. Jesienna aura i urok miejsca pozwoliły uchwycić te wyjątkowe chwile na fotografiach, które macie okazję obejrzeć. Tuż pod zdjęciami zamieszczamy również film ze ślubowania.