Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

Dnia 30 września 2015 r. w pięknych okolicznościach przyrody w Będominie - z udziałem dyrekcji, wychowawców, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości - odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych naszego liceum. W miejscu tak bliskim patronowi I LO, a tym samym całej społeczności szkolnej, dumnie zabrzmiały: Hymn Polski, wyśpiewany przez 170 gardeł pierwszoklasistów, oraz słowa ślubowania na sztandar szkoły. Podczas uroczystości nastąpiło również przekazanie sztandaru przez dotychczasowy poczet w składzie: Beata Knut, Weronika Kuźma i Ryszard Szyc z klasy IIId nowemu pocztowi. Od tego dnia zaszczytną funkcję chorążego sztandaru sprawuje Paweł Dorawa w towarzystwie Klaudii Gruchały i Julii Neubauer z klasy Ic.

 

Pani Dyrektor Edyta Bławat, goście oraz przewodniczący samorządu szkolnego przekazali najmłodszym uczniom naszej szkoły moc życzeń na cały okres ich edukacji w liceum. Dopełnieniem uroczystości było zwiedzanie Muzeum Hymnu Narodowego. Jesienna aura i urok miejsca pozwoliły uchwycić te wyjątkowe chwile na fotografiach, które macie okazję obejrzeć. Tuż pod zdjęciami zamieszczamy również film ze ślubowania.

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie