I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Ojczysty - dodaj do ulubionych

Procedury maturalne od 2015 r.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

26 kwietnia grupa uczniów naszego liceum rozwijająca swoje pasje germanistyczne oraz fizyczne w ramach Kompetencji+ wybrała się do Torunia na "Bardzo Otwarty Dzień Toruńskiej Germanistyki i Fizyki", gdzie oprócz zwiedzania uczelni wysłuchali także dwóch interesujących wykładów, zwiedzili Obserwatorium UMK w Piwnicach pod Toruniem i przemierzając łącznie 14 km (!) mogli przekonać się o niewątpliwym uroku tego miasta! W Collegium Humanisticum UMK gościł naszą młodzież i wejście do Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki `Od Nowa` namumożliwił prof. dr hab. Włodzimierz Zientara. Opiekunami grupy byli państwo Izolda Cyprian Zalewscy - absolwenci UMK w Toruniu, oraz pan Maciej Szulc. Aż chce się powtórzyć za Krzysztofem Zanussim (Hipoteza): A załóżmy, gdyby...” w przyszłym roku wybrać się tam jeszcze raz! Więcej informacji oraz zdjęcia z wizyty na uczelni: tutaj.

 

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie