Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

22 marca 2017 r. klasa IIc wraz z opiekunami: panią Izoldą Gulczyńską-Zalewską i panem Marcinem Grulkowskim, udała się do PAN-u. Najpierw zwiedziliśmy archiwum, obejrzeli stare druki i dowiedzieli się o ich historii. Następnie udaliśmy się do starego gmachu i wysłuchaliśmy wykładu na temat historii biblioteki. W nowym gmachu zwiedziliśmy czytelnię ogólną i czytelnię z czasopismami. Dowiedzieliśmy się również, jak zamówić konkretną książkę z tej biblioteki. Po zwiedzeniu PAN-u udaliśmy się do kina na film pt. "Sztuka kochania wg Michaliny Wisłockiej".. Zarówno biblioteka PAN, jak i film bardzo nam się podobały. Zmęczeni, ale w dobrych humorach wróciliśmy do Kościerzyny.

 

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie