Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

W ubiegłą sobotę 3 czerwca 2016 r. grupa uczniów z naszej szkoły: Magdalena Pirch, Alicja Szreder, Karolina Kozakiewicz oraz Edyta Glińska, wyruszyła pod opieką pani Ewy Stoltmann do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni na konferencję podsumowującą projekt „Usługi dobrze zaprojektowane”, w ramach którego w czasie ubiegłych miesięcy odbywały się warsztaty dla kościerskiej młodzieży, w których również uczestniczyli w/w i Iza Zaborowska z Michałem Cichoszem. Stęsknieni za energicznymi i utalentowanymi studentami, którzy podjęli się prowadzenia w naszej miejscowości owych zajęć, jak na skrzydłach popędziliśmy przez parking w stronę wejścia do nowoczesnej placówki. Podczas części wstępnej dowiedzieliśmy się o lokalnych organizacjach działających na rzecz młodzieży i zostaliśmy wystawieni na wiele prób, takich jak wyzerowanie swojej pamięci na temat rodzynki.

 Później przyszła pora na zapoznanie nas z efektami pracy oddziałów z Tczewa, Starogardu Gdańskiego oraz Kościerzyny, dzięki czemu mogliśmy naprawdę poczuć, że poświęcone na spotkania weekendy nie poszły na marne. Mieliśmy również okazję wykorzystać świeżo nabytą wiedzę w praktyce i podzieleni na 4 zespoły zaprojektowaliśmy usługi dla kilku prosperujących instytucji z obszaru Trójmiasta. Podczas końcowych prezentacji każdej z załóg dowiedzieliśmy się m. in. dlaczego warto chodzić na randki do Muzeum Emigracji. Tego dnia wzbogaciliśmy się o wiele cennej wiedzy i doświadczeń, a dzięki niezwykle pozytywnej atmosferze panującej przez cały czas wróciliśmy do domów w znakomitych nastrojach. (M. Pirch) 

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie