Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

W piątek, 18 marca, klasa II B miała okazję uczestniczyć pod opieką pana Cypriana Zalewskiego i pani Weroniki Navus-Wysockiej w zajęciach oraz wykładach zorganizowanych z okazji Światowego Tygodnia Mózgu na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Najpierw rozdzieliliśmy się, by wziąć udział w warsztatach. Pierwsza z grup poznawała metody warunkowania, dzięki czemu z pewnością znacznie sprawniej wykształci u swoich czworonożnych pupili dobre nawyki. Druga obserwowała, jak mózg jednej z koleżanek, podłączonej do specjalnej aparatury, reaguje na wyzwania matematyczne czy plastyczne. Następnie połączyliśmy się, by wsłuchać niezwykle ciekawego wykładu studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Do tematu - przeszczepu głowy - podeszliśmy bez dezynwoltury i słuchaliśmy z uwagą, notując w kajecikach coraz to trudniejsze pojęcia z zakresu medycyny i chemii. Po wystąpieniu - intelektualnie wzbogaceni - wyruszyliśmy z powrotem do Kościerzyny.

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie