I Liceum zaprasza po raz pierwszy

I Liceum zaprasza po raz drugi

W tym roku szkolnym, 1 marca, uczniowie naszej szkoły przygotowali szczególne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczczony on został koncertem piosenek pochodzących z projektu "Panny Wyklęte" Dariusza Malejonka, które były przeplatane fragmentami wierszy K. K. Baczyńskiego, Z. Herberta, J. Szczepańskiego czy Cz. Miłosza. Całość dopełniła dekoracja sali, a także stroje wykonawców stylizowane na lata 40. oraz akcja informacyjna przeprowadzona w szkole. Uczniowie w ten sposób mieli okazję poznać historię Żołnierzy Niezłomnych zarówno w ogólnym ujęciu, jak i losy konkretnych Wyklętych – m.in. "Inki", "Młota" czy "Łupaszki", którego komunikat odczytano podczas jednej z lekcji przez szkolny radiowęzeł. Pomysłodawczynią i organizatorką tych obchodów była Ewelina Stefańska, a odbyły się one pod opieką pana Rafała Słomińskiego.