Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

Pośród 160 uczestników XIV Kaszubskiego Dyktanda w Gdyni znalazło się również pięć uczennic naszej szkoły. Zmagały się z trudymi tekstami ks. Leona Heykiego zapisanymi w znormalizowanej pisowni. Podczas I etapu dyktowane były fragmenty z dramatu „Katilina”. Do drugiego, finałowego, etapu zakwalifikowały się Maja Pindera z kl. IIIc i Natalia Czucha z kl. Ic. Tam zapisać ze słuchu trzeba było fragment poematu „Dobrogòst i Miłosława”. Okazało się, że z I LO w Kościerzynie najlepiej pisze Maja. Otrzymała ona wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom.

 

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie