Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

13 października na deskach kościerskiego Kina Remus w spektaklu pt. „Remus” wystąpili aktorzy Miejskiego Teatru Miniatura z Gdańska. Na wypełnionej po brzegi widowni nie mogło zabraknąć uczniów I LO w Kościerzynie uczęszczających na język kaszubski. Ta nowoczesna adaptacja dzieła Aleksandra Majkowskiego zachwyciła zebraną publiczność. Aktorzy pokazali kilka trików, m. in. jak sprawić, by widz utożsamiał się z bohaterem, czy jak poszerzyć przestrzeń sceniczną, co można wykorzystać przy własnych próbach reżyserskich.

Minimalizm rekwizytów, a zarazem pomysłowość ich użycia sprawiły, że wodze wyobraźni przeniosły każdego w dawne czasy Remusa i pomogły przybliżyć tę postać i jej losy nie tylko oczom, ale przede wszystkim sercu. Spektakl poprzedziły warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów z Miejskiego Teatru Miniatura. Dzięki ich pomocy udało się wymyślić i zaprezentować trzy etiudy dotyczące losu rodzinnych pamiątek w przyszłości. Zajęcia zaowocowały pogłębioną refleksją nad wartością tradycji w naszym życiu.

© 2021 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie