I Liceum zaprasza po raz pierwszy

I Liceum zaprasza po raz drugi

Na początku września 2015 r. szczęściarze z klasy III B udali się na koniec Polski (aż na Hell) do stacji morskiej UG. W progi fokarium zaprosiły nas foki: Bubas, Fok, Ania, Agata i Unda, jednak nie były one tak atrakcyjne jak foczki z naszej klasy. Nie pojechaliśmy tam, żeby się wysypiać: od 9.00 do 14.00 uczestniczyliśmy w zajęciach. Rodzice oraz nauczyciele, chcąc przygotować nas do życia studenckiego, stwierdzili, że jesteśmy gotowi, by robić sobie samodzielnie śniadanie i kolacje. Pierwszym wyzwaniem było rozłożenie śledzia na części pierwsze, ale ziemniaki i surówka stanowiły już zbyt duże wyzwanie. Zrezygnowani udaliśmy się więc do ekskluzywnej restauracji, którą dowodził admirał Nelson.

Podczas pobytu towarzyszyły nam anomalie pogodowe, lecz nie przeszkodziło nam to we wspólnych spacerach brzegiem morza oraz podziwianiu pięknych widoków. Jesteśmy przykładem, że nigdy nie jest za późno na integrację, więc drugoklasiści nie martwcie się, jeżeli nie jesteście zgraną klasą tylko starajcie się o przyszłoroczną wycieczkę, a podobnie jak my wrócicie do szkoły z jeszcze lepszym nastawiem i większym zapałem do nauki.