Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

No i stało się! Kolejny rocznik pierwszaków oficjalnie przyjęty do społeczności szkolnej ogólniaka. Tygodniowe przygody nowych uczniów rozpoczęły się zbiórką na dużej sali, podczas której każdej klasie przydzielono opiekunów oraz zadanie na następny dzień. Był to dzień przebierańców, natomiast przebrania były z góry narzucone poszczególnym klasom, przez co one same musiały rozgryzać temat kryjący się  na przykład pod nazwą „100% normy - grupa sprzątająca”, „Bukiet warzyw” czy też „Dziadek do orzechów - trupa, baleriny”. Tego samego dnia pobawić się można było w dość niedyskretnych paparazzi, a dokładnie - nasi kochani przebierańcy mieli za zadanie zrobić zdjęcia z kilkoma osobistościami I LO. 

 Następne dni zapowiadały się równie interesująco. Na nowo chrzczonych czekał tor przeszkód, nazwany „klata, plecy, barki”, oraz słynne „Chubby Bunny”, czyli badanie pojemności jamy ustnej uczestnika przy użyciu słodkich pianek. Ostatni dzień przygód zajęty był dla wrześniowej „Majówki z Wybickim”, czyli tym razem - „Wrześniówki”. Misternie przygotowane zadania dla młodzieży dopiero co zapoznającej się z historią naszej szkoły oraz jej patrona były świetnym sposobem na sprawdzenie swojej wiedzy na ten temat. Klasy, podzielone na grupy, musiały wykonać zadania na sześciu stanowiskach, zdobywając maksymalnie 3 pełne punkty oraz brnąc przez zawiłe zadania i zagadki z życia Józefa Wybickiego. Wykonywanie zadań poprzedziło wydanie specjalnej gazetki informacyjnej, w której zawarte  były  informacje dotyczące literatury oraz źródeł, do których należałoby zajrzeć, aby poprawnie wykonać zadania. Tegoroczne polecenia dotyczyły ważnych świąt i wydarzeń z życia Józefa Wybickiego. Punkty dotyczyły Wesela, Testamentu, Hymnu, Labiryntu oraz ogólnych pytań o szkołę i życie Wybickiego.  Wyniki podsumowujące wszystkie wydarzenia poznacie wkrótce. Wkrótce też zdjęcia! (Autorka: Aleksandra Stoltmann)

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie