Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

22 września siedem lekcji było dla klas Ib i Ic oraz ich wychowawczyń – pań Wiesławy Sabisz i Izoldy Gulczyńskiej-Zalewskiej − nie do wytrzymania. Wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali dzwonka, ponieważ godzina 14:30 oznaczała wyjazd do Szarloty na ognisko integracyjne. Spotkanie otworzyła wielka biesiada: pieczone w ogniu kiełbaski, chleb ze smalcem, ogórki oraz napoje. Każdy, głodny po ciężkim dniu nauki, zajadał ze smakiem. Później, gdy brzuchy były już pełne, przyszedł czas na wspólne rozmowy i śmiechy, a także spacery, którym sprzyjała piękna pogoda oraz widoki – błyszczące w słońcu jezioro i zielony las.

 

Rozegrany został również mecz siatkówki. Kiedy zaczęło robić się chłodno, młodzież wraz z paniami wychowawczyniami zasiadła przy ogniu, aby się ogrzać, i śpiewała piosenki przy dźwiękach gitary Klaudii Gruchały (Ic). Wszyscy będą bardzo długo wspominać to popołudnie, wspaniałą, rodzinną atmosferę, radość i ciepło (bijące nie tylko od płomieni). 

 

 

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie