Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

W ubiegłym roku klasa III A nie poddała się uwodzicielskiej mocy wiosny i zamiast spędzać upojne chwile na Świńskiej Górce, dzielnie siedziała w szkolnych ławach, dzięki czemu udało jej się osiągnąć odpowiednią frekwencję. Dzięki temu też 7 września wyruszyliśmy na wycieczkę. Parki rozrywki Hansa-Park i Haide-Park sprawiły, że nasza odwaga została wystawiona na taką próbę, iż klasówka z matematyki to przy tym wypad na kremówki. Nawet najmężniejsze jelita zadrżały, kiedy na własnej skórze doświadczyliśmy działania spadku swobodnego oraz sił: odśrodkowej i dośrodkowej.

Prócz tego w ciągu tych czterech dni mieliśmy okazję nie tylko obejrzeć najpiękniejsze zabytki Lubeki, Hamburga i Poznania, ale także zaznajomić się bliżej z muzyką disco polo. Hity tego gatunku wyśpiewywaliśmy co sił w płucach w autobusie, budząc w naszych opiekunkach: pani Izabeli Zgleszewskiej i pani Stefanii Szewczyk, uczucia, które ewoluowały od zdziwienia, podszytego czysto antropologicznym zainteresowaniem, ku lekkiemu znużeniu. Drugoklasiści, naprawdę warto zatroszczyć się o frekwencję, nie tylko ze względu na maturę, ale także przyszłoroczną wycieczkę!

 

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie