I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Ojczysty - dodaj do ulubionych

Procedury maturalne od 2015 r.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

 

Osiągnięcia uczniów Liceum w roku szkolnym 2017/2018

 

Zespołowe

 

ŻEŃSKI CHÓR KAMERALNY

                     I miejsce w XXII Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej

                     „Złote Pasmo” w XXVIII Konkursie Chórów Regionu Pomorskiego

                     „Złote Pasmo” w Przeglądzie Chórów Regionu Gdańsk

                     „Złoty Dyplom” w XIX Pomorskim Przeglądzie Chórów

 

 

SUKCESY PRZEDMIOTOWE

                     XVIII miejsce w kraju (na 326 klas) dla klasy IA w konkursie „Matematyka bez Granic”

 

SUKCESY SPORTOWE

                     VI miejsce w Wojewódzkiej Rywalizacji Sportowej Szkół

                     II miejsce w Półfinale Wojewódzkim w futsalu dziewcząt

                     II miejsce w Półfinale Wojewódzkim w piłkę ręczną dziewcząt

                     II miejsce w Półfinale Wojewódzkim w koszykówce chłopców

                     II miejsce w Półfinale Wojewódzkim w szachach drużynowych

                     III miejsce w Finale Wojewódzkiej Licealiady w siatkówce chłopców

                     III miejsce w Półfinale Wojewódzkim w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

                     III miejsce w Półfinale Wojewódzkim w szachach drużynowych

                     IV miejsce w Finale Wojewódzkim w piłkę ręczną chłopców

                     IV miejsce w Półfinale Wojewódzkim w koszykówce dziewcząt

VI miejsce w Finale Wojewódzkim w siatkówce dziewcząt

                     VII miejsce w Finale Wojewódzkim w siatkówce plażowej dziewcząt

                     XI miejsce w Ogólnopolskim Finale w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt

 

 

 

Indywidualne

 

                     Ewa Wielgosz - Laureat - I  miejsce etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z fizyki; wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie fizycznym Eureka

                     Mateusz Okrój – Laureat – I miejsce  etapu powiatowego oraz XIV miejsce etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z chemii

                     Jakub Macierzanka – I miejsce w kategorii eseju - XXIII Pomorski Festiwal Poetycki Ks. Janusza St. Pasierba

                     Wiktoria Miętka – III miejsce w kategorii eseju - XXIII Pomorski Festiwal Poetycki Ks. Janusza St. Pasierba

                     Julia Jankowska – II miejsce w XXXI Konkursie Wiedzy o Pomorzu (tytuł laureata i zdobycie indeksu na kierunek ETNOFILOLOGII); II miejsce w Finale Rejonowym „Méster Bëlnégò Czëtaniô”

                     Daria Frąckiewicz - III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Pomorzu  (tytuł laureata i zdobycie indeksu na kierunek ETNOFILOLOGII)

                     Szymon Kryzel – III miejsce w województwie i XV w kraju w konkursie Maks Matematyczny

                     Patryk Hromiak -  IV miejsce w  województwie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Alfik”;  wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie fizycznym Eureka

                     Tomasz Wojewski – IV miejsce w  województwie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Alfik”

                     Kamil Konk – VI miejsce w województwie w XVII edycji Konkursu Języka Angielskiego „English High Flier”;  VI miejsce w  województwie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Alfik”

                     Anna Kroplewska – V miejsce w etapie Wojewódzkim Olimpiady Solidarności „Dwie Dekady Historii”

                     Natalia Czucha – I miejsce w XVI Dyktandzie Kaszubskim; I miejsce w kategorii „Proza” w V edycji konkursu „Tworzymy w rodnej mowie”

                     Marta Majewska – I miejsce w Powiatowych Eliminacjach LXIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego; III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Jesień na Kaszubach” XIX miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Alfik”

                     Weronika Narloch – IV miejsce w Diecezjalnym Konkursie Biblijnym

                     Konrad Knopik – XXIX miejsce w eliminacjach okręgowych w XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości; wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie geograficznym Geoplaneta;

                     Mateusz Latos - wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie fizycznym Eureka

 

 

Ponadto

 

                     Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Kamil Konk (IIe)

                     14 stypendystów Marszałka Województwa Pomorskiego:

- Mateusz Gierszewski (Ia)

- Jakub Gierszewski (Ia)

- Szymon Kryzel (Ia)

- Aleksandra Ramczykowska (Ia)

- Kacper Ronkowski (Ia)

- Wiktoria Sarabon (Ia)

- Faustyna Warmke (Ia)

- Oliwia Lubecka (Ib)

- Kinga Tusk (Ib)

- Katarzyna Mańska (Id)

- Agnieszka Wiśniewska (Id)

- Jakub Gostomski (Ie)

- Wiktoria Turzyńska (Ie)

- Kamil Konk (IIe)

 

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie