Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

 W tym roku po raz pierwszy w naszym Liceum odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Chemii dla uczniów szkół podstawowych z powiatów: kościerskiego, bytowskiego i kartuskiego. Eliminacje miały miejsce dnia 7 stycznia i uczestniczyło w nim 13 osób wyłonionych spośród 254 biorących udział w etapie szkolnym. Rywalizacja pomiędzy zawodnikami była bardzo zacięta – wszyscy rozwiązywali zadania do ostatnich minut wyznaczonego czasu – w końcu jest o co walczyć: finaliści przechodzą do etapu wojewódzkiego, którego zwycięzcy są przyjmowani do szkół ponadpodstawowych w pierwszej kolejności. Wyniki etapu rejonowego zostaną ogłoszone do dnia 21 stycznia b.r. na stronie internetowej siedziby Wojewódzkiej Komisji Konkursowej: katolik.info.pl/wojewódzkie-konkursy-kuratoryjne. Wszystkim uczestnikom etapu rejonowego życzymy zakwalifikowania do eliminacji wojewódzkich.

© 2021 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie