Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

Z ogromną przyjemnością pragniemy zakomunikować, iż uczennica naszej szkoły – Marta Kujach zajęła II miejsce w finale konkursu pięknego czytania po kaszubsku „Méstér Bëlnégò Czëtaniô”, który odbył się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Po zwycięstwach podczas eliminacji na szczeblu szkolnym, miejskim i powiatowym Marta podczas zmagań finałowych stanęła w szranki z najlepszymi uczestnikami z 10 powiatów Kaszub. Świetna interpretacja głosowa i poprawność wymowy zagwarantowała jej miejsce na podium wśród najlepszych w kategorii klas ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Serdecznie Marcie gratulujemy!

kasz.1 Kopiowanie

kasz. 2 Kopiowanie

© 2020 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie