I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie ogłasza XXI edycję Konkursu Literackiego. Konkurs adresowany jest do uczniów naszej szkoły. Uczestnicy mają do wyboru cztery kategorie: poezję, prozę, dramat i publicystykę. Teksty prozatorskie, dramatyczne i publicystyczne nie mogą przekraczać 10 stron znormalizowanego maszynopisu (1800 znaków na stronie), poezja powinna obejmować zestaw co najmniej czterech wierszy. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie pracy literackiej wcześniej nigdzie niepublikowanej. Termin składania tekstów konkursowych upływa 6 grudnia 2019 r. Do oznaczonych godłem słownym (pseudonimem) prac powinny być dołączone dane uczestnika (imię, nazwisko i klasa) umieszczone w osobnej kopercie, opatrzonej tym samym godłem. Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród nastąpi 20 grudnia 2019 r. Szczegółowych informacji na temat konkursu udzielają poloniści.