Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie ogłasza XX edycję Konkursu Literackiego. Konkurs adresowany jest do uczniów naszej szkoły. Uczestnicy mają do wyboru cztery kategorie: poezję, prozę, dramat i publicystykę. Teksty prozatorskie, dramatyczne i publicystyczne nie mogą przekraczać 10 stron znormalizowanego maszynopisu (1800 znaków na stronie), poezja powinna obejmować zestaw co najmniej czterech wierszy. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie pracy literackiej wcześniej nigdzie niepublikowanej. Termin składania tekstów konkursowych upływa 7 grudnia 2018 r. Do oznaczonych godłem słownym (pseudonimem) prac powinny być dołączone dane uczestnika (imię, nazwisko i klasa) umieszczone w osobnej kopercie, opatrzonej tym samym godłem. Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród nastąpi 21 grudnia 2018 r. Szczegółowych informacji na temat konkursu udzielają poloniści.

© 2021 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie